Ozonowanie budynków

Co to jest ozon?

Ozon jest to pewnego rodzaju tlen, różniący się od tego, którym oddychamy jedną cząsteczką. Ozon jest gazem trzycząsteczkowym, natomiast tlen dwucząsteczkowym. W wyniku utraty jednej cząsteczki następuje proces utleniania, ozon zamienia się w tlen, a uwolniony atom wchodzi w reakcje z cząsteczkami wirusów i bakterii.

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Proces ozonowania jeśli zostanie przeprowadzony w odpowiedni sposób nie szkodliwy dla człowieka. Priorytetem naszej firmy jest bezpieczeństwo naszych prawników i klientów dlatego do ozonowania konieczne jest odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie. Ozon należy do naturalnych gazów, jednak jego stężenie w atmosferze jest dla nas niemal nie wyczuwalne. Mimo jego niekorzystnego działania na organizmy żywe, najważniejsze jest jego właściwe wykorzystanie. Pracownicy naszej firmy wiedzą, w jaki sposób obsługiwać generator ozonu by wytworzył on właściwe stężenie niezagrażające człowiekowi a działające skutecznie. W trakcie samego procesu ozonowania nie powinno się przebywać w pomieszczeniu, do którego wpuszczany jest ozon, ani przez dwie godziny po samym procesie ozonowania. Jeśli obecność jest konieczna, osoba zostaje zabezpieczona w specjalny kombinezon. Po ukończonym ozonowaniu zalecane jest przewietrzenie pomieszczenia. Proces ten na początku może wydawać się skomplikowany, a nawet niebezpieczny. Jednak nie jest to zgodne z prawdą. Oferowana przez nas usługa, zapewni Państwu możliwość cieszenia się oczyszczonymi pomieszczeniami bez narażania się na wirusy i bakterie. Dzięki tej usłudze zapomną Państwo co to alergie oraz pozbędą się niemiłych zapachów z pomieszczeń.

ozonowanie-mieszkan
dezynfekcja-apartamentu

Jak wygląda proces ozonowania?

Proces ozonowania nie jest skomplikowany, dzięki oferowanej przez nas usłudze nie muszą się Państwo niczym martwić. Sam proces odbywa się przy użyciu specjalnego sprzętu – generatora ozonu, do którego użycia potrzebna jest tylko energia elektryczna. Za pomocą maszyny wytwarzany jest gaz, który następnie jest wpuszczany do wybranego przez nas miejsca. Dzięki temu zabiegowi możemy pozbyć się wirusów, bakterii, grzybów, ale także insektów, oraz alergenów. Wybierając nasze usługi, nie będziecie Państwo więcej musieli przejmować się niechcianymi zapachami, proces ozonowania niszczy je, a nie tylko maskuje.

Skuteczność ozonowania

Ozonowanie posiada wiele zalet, najważniejszą z nich jest skuteczność. Użycie tego gazu jest około 50 razy skuteczniejsze niż chloru. Dodatkowo cały proces odbywa się bardzo szybko.
Ozon może być wykorzystywany do oczyszczania powietrza, wody, kanałów wentylacyjnych, tkanin, a nawet żywności. Działa on nie tylko na żywe organizmy, ale także na wirusy oraz pozwala pozbyć się zapachu benzyny, rozpuszczalnika czy farb syntetycznych.

Ozonowanie pomieszczeń i samochodu

Ozonowanie pomieszczeń pozwala oczyścić znajdujące się w nim przedmioty oraz powietrze. Przed przystąpieniem do procesu ozonowania zalecamy naszym klientom, aby zadbali o szczelność okien i drzwi, tak by stężenie ozonu było zachowane i nie uwalniał się on poza ozonowane miejsce. Zalecane jest także usunięcie cennych mebli i innych wartościowych rzeczy. Nie możemy zapomnieć również o naszych pupilach – ich też musimy zabrać w inne miejsce na czas ozonowania. Najczęściej ozonowanymi pomieszczeniami są te, w których spędzamy najwięcej czasu – kuchnie, łazienki i sypialnie. Nasze usługi skierowane są także do firm, które dbając o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów decydują się na dezynfekcję pomieszczeń biurowych. Usługa ozonowania sprawdzi się także w przypadku małych przedsiębiorstw, które na co dzień przyjmują klientów – polecamy je salonom fryzjerskim, gabinetom kosmetycznym, studiom tatuażów, ale także hotelom, czy gabinetom lekarskim. Ozonować mogą Państwo również swoje samochody oraz znajdujące się w nich klimatyzacje. Dzięki temu będziecie cieszyć się Państwo czystym, pozbawionym wirusów i drobnoustrojów powietrzem.

ozon