Osuszanie po zalaniach

Osuszanie warstw izolacyjnych jest procesem wymagającym zastosowania najnowocześniejszego sprzętuOsuszanie warstw izolacyjnych jest procesem wymagającym zastosowania najnowocześniejszego sprzętu

W sytuacjach tak wyjątkowych, jak zalanie budynku, niezależnie czy na skutek klęski żywiołowej czy awarii technicznej, należy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania, aby ograniczyć dalsze straty. Pierwsze 72 godz. od zalania są kluczowe dla podjęcia koniecznych, odpowiednich działań ponieważ po tym czasie rozpoczyna się powstawanie grzybów i pleśni.  Szybko i odpowiednio przeprowadzone osuszanie budynku może nie tylko umożliwić przywrócenie zalanych powierzchni do stanu używalności, ale także ograniczyć, a czasem całkowicie wyeliminować konieczność kosztownych i długotrwałych remontów.

Osuszanie budynków po zalaniach jest rzeczą trudną i wymagającą oprócz profesjonalnego sprzętu wiedzy z zakresu techniki osuszania, gdyż błędnie prowadzone osuszanie nie tylko nie da oczekiwanego rezultatu, ale niekiedy może także zaszkodzić.

Schemat osuszania przestrzeni pod wylewkąSchemat osuszania przestrzeni pod wylewką

W ramach osuszania oferujemy przede wszystkim profesjonalne rozpoznanie szkody i dobór odpowiednich metod osuszania oraz profesjonalny sprzęt pozwalający uzyskać optymalny efekt. Oferujemy osuszanie zarówno powierzchni ścian i posadzek jak i stref izolacyjnych (np. pod wylewką) oraz ciężko dostępnych miejsc jak np. szyby wentylacyjne itp.