Osuszanie budynków

Najczęstsze przyczyny wilgoci w budynkach

Jedną z najpopularniejszych przyczyn, przez które w naszych budynkach pojawia się wilgoć, jest brak właściwie wykonanej izolacji, mającej zabezpieczyć przed przenikaniem wilgoci z zewnątrz. Drugim z powodów przez które może pojawić się wilgoć jest brak drenażu. Jeśli zdecydujemy się na budowę domu lub innej zabudowy na terenach podmokłych musimy wziąć pod uwagę zmienność poziomu wód gruntowych oraz to, że jeśli ten poziom się podniesie możemy mieć problem z wilgocią. Problem ten może się również pojawić w sytuacji wylania rzeki lub powodzi. W przypadku zarówno domów, jak i mieszkań wilgoć może być spowodowana nieszczelnością w instalacji sanitarnej. Przyczyn wilgoci, może być dużo dlatego, jeśli się ona pojawi, nasza firma pozwoli Państwu się z nią uporać i osuszymy Państwa budynek.

Co to jest osuszanie?

Osuszanie są to czynności, które mają istotnie zmniejszyć lub usunąć wilgoć pojawiającą się w budynku. Nasi pracownicy przy użyciu pompy ciśnieniowej, wprowadzają suche powietrze do zawilgoconych obszarów, które następnie nasyca się wilgocią i wraca do pomieszczenia, gdzie jest osuszane.

osuszanie-mieszkan
suchy-apartament

Czy konieczne jest przygotowanie do osuszania?

Przed przystąpieniem do osuszania przeszkoleni pracownicy naszej firmy wykonują pomiary wilgotności, na podstawie których szacowany jest koszt usługi i wykonywana oferta, która jest weryfikowana w zakładzie ubezpieczeniowym.

Jak wygląda proces osuszania?

Osuszanie odbywa się przy użyciu specjalnych urządzeń, oraz wspomagających ich wentylatorów. Popularne są dwie metody, jedna polega na obniżeniu temperatury wilgotnego powietrza, tak aby wilgoć zaczęła się skraplać. Następnie to co udało nam się skroplić odprowadzane jest do kanalizacji lub przegotowanych pojemników. Osuszone powietrze jest powtórnie podgrzewane i wydmuchiwane do pomieszczenia, gdzie pozwala osuszyć zawilgocone powierzchnie. Druga z metod wykorzystuje adsorbent, który umożliwia odzyskanie wody z powietrza.

Jak się odbywa osuszanie ścian mieszkań i budynków?

Jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy i jednocześnie ciągle szkolimy swoje umiejętności. Dlatego proces osuszania przeprowadzamy przy wykorzystaniu najnowszych, znanych rozwiązań. Ostateczny wybór metody osuszania zależy od powierzchni oraz specyfiki budynku. Każdy przypadek analizujemy indywidualnie i przygotowujemy dla niego ofertę. Nasz sprzęt jest wysoce innowacyjny, dlatego osuszanie przez nas wykonywane jest efektywne. Suche powietrze, generowane przez nasze urządzenia dociera do każdych zakamarków, by zebrać wilgoć i w efekcie osuszyć daną przestrzeń. W trakcie przeprowadzenia osuszenia odwiedzamy budynki i pomieszczenia, tak aby stale kontrolować poziom wilgoci. W razie konieczności dokonujemy zmian w rozmieszczeniu naszych urządzeń lub klimatyzatorów. Naszym priorytetem jest pomoc Państwu w walce z wilgocią. A nasze wieloletnie doświadczenie w połączeniu z najnowocześniejszym sprzętem, na którym pracujemy sprawi, że problem ten zostanie rozwiązany. Jesteśmy terminowi, a osuszanie i wilgoć nie ma przed nami żadnych tajemnic. Jeśli zależy Państwu na trwałym osuszeniu ścian budynków czy pomieszczeń, nasze usługi są odpowiednie. Państwa domy wreszcie będą suche a dzięki nam będą się Państw cieszyć suchymi, bezpiecznymi powierzchniami. Trzeba pamiętać, że środowisko wilgotne sprzyja namnażaniu grzybów i powstawaniu infekcji, dlatego ważne jest, aby zadbać o właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniach przez nas użytkowanych. Mieszkanie w zawilgoconych pomieszczeniach może powodować wiele chorób płuc a dla osób o obniżonej odporności może stać się niezwykle problematyczne. Nasz personel i sprzęt pomogą Państwu przestać się obawiać tego i osuszą Państwa budynki.

osuszanie-budynkow